2022-08-18 Perskaitė 860

Ukrainos ir Baltijos šalių animacinių filmų programa visai šeimai

Ukrainos ir Baltijos šalių animacinių filmų programa visai šeimai

14-asis Tarptautinis kino festivalis Baltijos banga Nidoje 2022.

Ukrainos ir Baltijos šalių animacinių filmų programa visai šeimai.

Seansas vyks rugpjūčio 22 d. 16 val.

Renginys nemokamas.

 

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Animatorių gildija, asociacija ASIFA Lietuva ir Tarptautinis animacinių filmų festivalis Tindirindis šiemet vykstančiame 14-ajame  Tarptautiniame kino festivalyje Baltijos banga 2022 pristato rinktinę Ukrainos ir Baltijos šalių animacinių filmų programą visai šeimai.

Programoje pamatysite du puikius studijos „Novatorfilm“ darbus iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“ (projekto meno vadovas, režisierius Stepan Koval). Pirmasis filmas „Varvara ir Dniepras“ pasakoja apie tai kaip kazokė mergaitė Varvara padeda kazokams apginti miestą nuo užpuolikų. Antrasis filmas „Petrikivka“ kalba ne tik apie didvyriškas kovas, bet ir apie grožio bei meilės jėgą. Gyveno kazokas Petro, stipriausias vaikinas kaime. Ten pat gyveno ir Oksana, gražiausia mergina. Visas kaimas vaizduojamas kaip milžiniškas medis. Priešai užpuolė kaimą, žudė žmones, degino namus. Petro ir Oksana sugebėjo pasipriešinti užpuolikams ir savo gyvybės kaina juos nugalėti. Ir vėl pražydo didysis medis – amžinasis gyvybės medis, kuriame atsispindi visa šio krašto meilė ir visas grožis. Trijų trumpų mikrofilmų rinkinuką pristato jauna Ukrainos režisierė Olena Potiomkina. Pagrindinis herojus yra zuikis, kuris labai paprastai bando paaiškinti, kas yra vaikiška meilė, arba, kokie mums svarbūs yra bučiniai, arba, tiesiog apsikabinimai. Trumpas prieš užpuolikus nukreiptas filmas plakatas, kurį sukūrė Irene Zagrivaya kviečia visus kartu pašokti pagal populiariąją vaiko rykliuko melodiją („baby shark“) ir palydėti į jūros dugną priešų laivus ir kitą skęstančią karinę techniką ir ginkluotę.

Latvių ir estų konkursiniai filmai atskleidžia šių šalių šiuolaikinės animacijos tendencijas. Latvių režisierės Maros Lininos lopšinė „Čuči čuči“ paperka savo šiluma, švelnumu ir nuoširdumu. Estų režisieriaus Ulo Pikkovo filmas „Kol vėl susitiksime“ – animacinis dokumentinis filmas apie seną ponią, kuri grįžta namo po šešiasdešimties metų. Filmas paremtas tikra istorija, kuri įvyko atokioje Baltijos jūros saloje. Tai tragiška mažosios Ruhnu salos istorija. Bijodami dėl savo gyvybės, visi jos gyventojai paliko savo namus, kad išvengtų karo 1944 m. Po kelių dešimtmečių jie pagaliau sugrįžo ir sužinojo, kad nepažįstami žmonės atsikraustė į jų namus. Estų režisierių Rao Heidmets ir Pauline Heidmets filmas „Kodas“ apie gyvenimo prasmę. Žmonija ilgai diskutavo apie gyvenimo prasmę, nežinodama, kad kai kuriose vietose ji jau seniai rasta. Tai keistų šokių raštų formavimas.

Lietuviškoji programos dalis sudaryta iš filmų, kuriuos antram gyvenimui prikėlė Lietuvos kino centras, kuris finansavo šių filmų restauravimo paslaugas. Prieš tris metus pagal projektą buvo paremta Iljos Bereznicko filmo „Baubas“ restauracija. Baubas – tai istorija apie mažą mergaitę, kurią gasdina išgalvota butybė vardu Baubas. Tėvas mini Baubo vardą, kai dukrelė jam trukdo žiūrėti futbolą per televizorių, o mama – kai jai trukdo plepėti su draugėmis telefonu. O šeimoje gyvenanatis katinas pats ją gasdina. Kas gi belieka mergaitei? Susidraugauti su siaubūnu Baubu. 2021 metais LKC restauruotas Valento Aškinio filmas „Kaktuso paslaptis“ buvo sukurtas Vytautės Žilinskaitės pasakos motyvais. Filmo pradžia tarsi visai kasdieniška: žaizdamas berniukas netyčia įsiduria į kaktusą ir užpykęs šauna į jį iš lanko. Čia ir atsiveria fantastinis pasaulis, kupinas gerųjų jėgų, kurios gelbsti ne tik sužeistą kaktusą, bet ir blogio pažeistą berniuko širdį. Ar supras jis, kad tik aukojantis galima išsigelbėti ir atgimti? Programoje net trys 2022 metais LKC restauruoti animaciniai filmai. Pirmasis tai yra Antano Janausko filmas „Iniciatyva“, kuris įvardijamas kaip pirmasis Lietuvos kino studijoje sukurtas filmas. Į salą, kurioje po obelim gyvena  vienas žmogelis, atplaukia antras ir nusprendžia, jog obels pavėsis trukdo išaugti – galbūt – palmei… Antrasis filmas taip pat sukurtas Antano Janausko, tai „Palankios aplinkybės“. Šis filmas susideda iš dviejų dalių: 1 dalis – „Padebesyse“.  Tako tiesimas per debesis, ardant dangų, prasmingas tol, kol nepaaiškėja, jog tas dangus yra žemė. 2 dalis – „Uždaroje patalpoje“. Vandens lašų išlaisvintas žmogelis iš storo tinko sluoksnio išlaisvina ir kolegas. Puiku! Ne?! Aptinkuotiems buvo puikiau.

Šioje programoje įdomių dalykų sau tikrai suras ir vaikas, ir suaugęs.
 

 

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.