2021-08-23 Perskaitė 158

Festivalio uždarymo programa

Festivalio uždarymo programa
Tarptautinis kino festivalis Baltijos banga atsirado inspiruotas istorinio įvykio - Baltijos kelio. Šiemet sudarėme programą vadovaudamiesi motto „praeitis į k v e p i a“, todėl tęsiame tradiciją festivalyje pristatyti naujausius Baltijos šalių kino filmus.
Švęsdami trijų Baltijos šalių nepriklausomybę bei dažną kūrybinį bendradarbiavimą, paskutinę festivalio dieną kviečiame žiūrėti bendros gamybos lietuvių, latvių ir estų darbus:

15:00 BILĖ (rež. Ināra Kolmane)
Filmas nukelia nukelia į 4-ojo dešimtmečio pabaigą Latvijoje. Nors Bilė dar tik šešerių, bet jau supranta, kad ne visi norai pildosi, o ir mamos meilę ne kiekvienas vaikas patiria. Nuolat girdėdama, kad ji kvaila, kad nieko gero iš jos neišeis, mergaitė su kitais kiemo vaikais ryžtasi keliauti į svajonių šalį Kokeiną, apie kurią girdėjo iš savo močiutės.

19:00 PASKUTINIEJI (rež. Veiko Õunpuu)
Filmas apie Arkties mažumų kasdienybę, kupiną įtampos tarp šiaurės elnių augintojų bendruomenės ir kalnakasių, kurie kėsinasi į vietinių žemę. Bendruomenės narys Rupas nori pasinaudoti šia proga ir tikisi parduoti savo tėvo žemę, kad galėtų išvykti, tačiau tėvui atsisakius įsiplieskia nesibaigiantis konfliktas.


21:00 VEIDRODĖLI, VEIDRODĖLI (rež. Laila Pakalniņa)
Kaip atrodytų pasaka „Snieguolė ir septyni nykštukai" perkelta į šiandieną? O jei ją perkeltume į sporto salę? Vieną dieną „CrossFit" treneris susilaukia dukros Snieguolės. Jos mama miršta. Vienišas tėtis veda jaunesnę moterį, kuri apsėsta „CrossFit". Ji nuolat treniruojasi, kad tik būtų pati geriausia, ir tai pavyksta - ji gali padaryti 50 burpių. Snieguolė auga žaisdama sporto salėje, kol paaiškėja, kad pamotė gali padaryti 50 burpių, o Snieguolė - 53...

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Neringa - Lietuvos kultūros sostinė 2021
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.