2011-08-25 Perskaitė 330

Šokiai paukščių takui. Lennart meri filmų kelionės / Tansud Linnuteel

Šokiai paukščių takui. Lennart meri filmų kelionės / Tansud Linnuteel
Per 25 kūrybos metus Lennart Meri buvo glaudžiai susijęs su Estijos filmų gamyba.
„Šokiai Paukščių takui“ seka Lennart Meri kino keliu nuo 1964 metų, kai jis buvo pakviestas dirbti scenarijaus redaktoriumi Tallinnfilm, kur jis gana greitai tapo pagrindiniu žmogumi, planuojančiu Estijos ir Suomijos kino bendradarbiavimą.
„Šokiai Paukščių takui“ detaliai atskleidžia Lennart Meri antropologinių dokumentinių filmų apie fino-ugro tautas kūrimo istorijas, kaip antai „Vandens paukščių žmonės“ (1970), „Paukščių tako vėjai“ (1977), „Kaleva garsai“ (1986), „Torum sūnūs“(1989) ir „Šamanas“ (1997).
Filme daug nuotraukų iš filmų ekspedicijų, ištraukų iš TV ir radijo programų interviu su Lennart Meri, jo asmenine kamera filmuotos medžiagos, nepanaudotos filmuotos Lennart Meri filmų medžiagos, laiškų, archyvinių dokumentų ir pan.
Filmas taip pat paliečia tarptautinį dokumentinį projektą „Valtis“, kuris niekada nebuvo pabaigtas dėl sovietų filmų kūrimo biurokratijos „raudonosios“ juostos, taip pat – kai kurias kitas jo nebaigto filmo idėjas.
Lennart Meri (1929–2006) – rašytojas ir režisierius, du kartus išrinktas Estijos Respublikos prezidentu 1992–2001 metais.
Lennart Meri bičiuliai keliautojai, jo kolegos ir draugai taip pat turi ką pasakyti: Sirje Helme, Liza Hovinheimo, Jaan Kaplinskis, Arvo Kruusement, Eva Lilis, Reinas Maran, Vaike Mesila, Vello Samm, Heno Sarv, Tõnu Seilenthal, Markas Soosaar, Enn Sade, Veljo tormis, Rudos Uusitalo, Juha Vakkuri ir kt.

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.