2011-08-24 Perskaitė 239

Raudonasis gyvsidbris / Punane elavhobe / rež. Andres Puustusmaa

Raudonasis gyvsidbris / Punane elavhobe / rež. Andres Puustusmaa
Kova dėl neegzistuojančio lobio!

...Veiksmo pradžia – intensyvūs 90-ieji. Naujos nepriklausomos Estijos gyvenimas kaip Laukiniuose Vakaruose. Visi ko nors ieško: vieni tiesos, kiti – pinigų, dar kiti – valdžios. Rusijos slapta karinė medžiaga – raudonasis gyvsidabris – turėtų būti kaip tik tas dalykas, kuris suteiktų pinigų ir galios... bet ar tai tiesa?

Du pagrindiniai filmo personažai – Sander (vaid. Märt Avandi, nauja populiariausia Estijos žvaigždė) ir Reps (Juhan Ulfsak, festivaliuose pripažintas aktorius). SANDER – jaunas vedęs policininkas, kuris įgyja patirties ir įgūdžių, būdamas pavaldus ir konfrontuodamas su galingos senosios policijos (milicijos) mokyklos bosu Buldozeriu (vaid. Peeter Oja, mėgstamiausias personažinis aktorius). REP – jaunas vyrukas, ką tik paleistas iš kalėjimo, kuris šį kartą nori viską daryti teisingai: ne plėšti ir vogti, bet imtis verslo. Ir tas verslas yra metalo verslas.

Rep pradeda ruoštis kelionei į Rusiją pirkti raudonojo gyvsidabrio. Jis jau iš kalėjimo gavęs pirkimo kontaktus. Tačiau atrodo, kad likimas nusistatęs prieš jį: kai jis ir jo draugė Marju praleidžia atsisveikinimo naktį vasarnamyje, kaimynystėje esantį taksi vairuotoją nužudo du pabėgę nuteistieji. Specialusis policijos būrys naktį įsiveržia į vasarnamį. Reps brutaliai išplėšiamas iš draugės glėbio. Išvedant jį nuogą, jo draugė išvadinama kekše. Tuomet Reps, žinodamas tik vieną dalyką, ką reikia daryti susidūrus su policija, išsivaduoja ir ima bėgti. O policija, vadovaujama jaunojo tyrėjo Sander, – paskui jį. Reps ir Sander kelionė į Rusiją ir atgal nuspalvinama krauju, žmogžudyste, apgaule, išdavyste ir meilės aferomis. Sander, norėdamas gauti informacijos ir priartėti prie Reps, meilinasi Marju, tačiau vėliau suvokia, kad ją įsimyli. Sander jaučia, kad ne tik mergina, kurią jie abu myli, yra bendra jungiamoji grandis su Reps. Nors vienas jų – policininkas, o kitas – nusikaltėlis, giliai viduje jaunuoliai nėra tokie visiškai skirtingi.

Filmas „Raudonasis gyvsidabris“ remiasi buvusios Centrinės kriminalinės policijos vadovo ir FTB koledžo absolvento Andres Anvelt bestseleriu. Knyga paremta tikrais įvykiais, taip pat išleista rusų kalba. A. Anvelt taip pat dirbo šio filmo konsultantu.

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.