2018-08-30 Perskaitė 377

Fotografo Gintauto Beržinsko parodoje „Giro d'Italia: Pergalės anatomija” - kruvini, purvini, laimingi herojai

Fotografo Gintauto Beržinsko parodoje „Giro d'Italia: Pergalės anatomija” - kruvini, purvini, laimingi herojai
Fotografas Gintautas Beržinskas likimo dovana ir svajonės išsipildymu vadina galimybę kartu su režisieriaus Arūno Matelio kūrybine komanda tapti „Giro d’Italia” dalimi, dalyvauti ir fotografuoti beveik 3 500 km per visą Italiją vykstančias dviračių lenktynes.

„Kasdien kiti vaizdai, kasdien kitas maistas, kasdien kitas vynas. Kasdien kitokios lenktynės, naujos užduotys, nežinomybė, kas bus rytoj. Kasdienis rūpestis įranga, kasdienis rūpestis filmuotos medžiagos ir fotografijų kopijavimu, kasdien besikaupiantis nuovargis... Dvi valandas trunkančios itališkos vakarienės galų gale pradeda varginti. Įsisukus į tai nelabai ir jauti kažkokį nerimą ar jaudulį, lieka tik siekis tai, ką darai, atlikti gerai”, - pasakoja fotografas.

Apie dvi dešimtis unikalių G. Beržinsko nuotraukų iš šių lenktynių turės galimybę pamatyti Ni-dos gyventojai ir svečiai kino festivalio „Baltijos banga” metu. Festivalis Nidoje, „Agiloje” vyks rugpjūčio 23 -29 d.

„Paroda nėra tiesiogiai susijusi su filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, ji netęsia kino pasa-kojimo, nors, be abejo, yra neatsiejama nuo jo. Atrinkti nuotraukas buvo sudėtinga, labai ilgai jas dėliojau. Norėjosi parodyti ir patį renginį, lenktynes, ir jų herojus - ramiai laukiančius starto, susikaupusius, kenčiančius, kruvinus, purvinus, laimingus ir palaimingus. Surinkęs skirtingų dienų nuotraukas, sudėjau jas tarsi išpreparuotą vieną lenktynių dieną, įvairių akimirkų pjūvius. Tikiuosi, kad paroda suteiks galimybę lankytojams geriau suprasti tą kitą, nematomą pasaulį”, - sako G. Beržinskas.

Kūrybinę grupę, su kuria keliavo ir fotografavo, G. Beržinskas vadina dar viena lenktynių ko-manda. “Tik jos sėkmė (ar nesėkmė) nebuvo matuojama minutėmis ir sekundėmis. Komanda su lenktynių dalyviais: „gregoriais", „mechanikais", „vairuotojais" ir , žinoma, „sporto direktoriumi" ir „komandos kapitonu" viename asmenyje - režisieriumi Arūnu Mateliu. Taip, buvo nemažai to-kių momentų, kai norėjosi „laimėti savo etapą", bet privalėjau paklusti žaidimo taisyklėms. Kartais tai buvo nelengva ... Tik praėjusį rudenį, pirmą kartą pažiūrėjus filmą Varšuvos kino festivalyje, pajutau tą neapsakomai gerą jausmą nugalėti nė karto nekirtus finišo juostos pirmam”, - taip savo kūrybinį darbą apibūdina fotografas G. Beržinskas.

Jis sako, kad A. Matelio filmą žiūrėjo keletą kartų ir kaskart atranda jame ką nors nauja, kaskart apima jaudulys ir pasididžiavimo jausmas. „Neabejoju, kad dar vienas „Nuostabiųjų lūzerių" seansas parodos atidarymo vakarą vėl sugrąžins mane į nuostabių emocijų sūkūrį”, - sako „Giro d'Italia: Pergalės anatomija” autorius. Į parodos atidarymą Nidos Turizmo ir informacijos centre „Agila” G. Beržinskas ir festivalio „Baltijos banga” organizatoriai fotografijos, kino, dviračių sporto gerbėjus kviečia rugpjūčio 24 d. 19. 30 val., prieš A. Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” seansą.

Nuotraukose - fotografas Gintautas Beržinskas, parodos „Giro d'Italia: Pergalės anatomija” nuotraukos.

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.