2018-08-30 Perskaitė 434

Festivalio “Baltijos Banga” žiūrovų prizas atiteko filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”

Festivalio “Baltijos Banga” žiūrovų prizas atiteko filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”
Nidoje vykstančio kino festivalio “Baltijos Banga” paskutinę dieną įteiktas žiūrovų simpatijų – Vėtrungės prizas. Apdovanojimas atiteko naujausiam Arūno Matelio filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”.

Arūno Matelio filmo seansas Nidoje įvyko Rugpjūčio 24 dieną, dalyvavo ir pats režisierius. Seanso išvakarėse, Rugpjūčio 23-iąją, buvo paskelbta džiugi žinia, jog būtent A. Matelio naujausias filmas išrinktas kandidatu siekti apdovanojimo geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje “Oskaro” apdovanojimuose.

Prieš filmo rodymą “Agiloje” atidaryta Ginto Beržinsko fotografijų paroda – “Pergalės anatomija”. Visos fotografijos darytos Giro d’Italia varžybų metu, kuriose fotografas lankėsi kartu su Arūno Matelio filmo komanda.
Žiūrovų simpatijų, kitaip vadinamo Vėtrungės, prizo laimėtojas paaiškėjo paskutinę festivalio dieną. Filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” tai jau devintasis prizas. Apdovanojimas yra įsteigtas Neringos savivaldybės, siekiant paremti Baltijos Bangos festivalį bei kino kūrėjus.
Dėl prizo taip pat varžėsi tokie filmai kaip “Išlaisvinimo diena”, kurio premjera įvyko garsiajame IDFA festivalyje, bei “Lapkritis”, gavęs apdovanojimus iš prestižinių Tribekos, Talino kino festivalių.

Šiais metais vyko jubiliejinis Baltijos Bangos festivalis. Jau 10-ąjį kartą Nidoje susirenka ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos kino kūrėjai bei entuziastai. Taip pat, šiemet ilgametį festivalio vadovą, Gytį Lukšą, pakeitė kino kritikė Rasa Paukštytė.

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)

Festivalio
informacinis partneris:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.