2019-08-23 Perskaitė 535

Paaiškėjo, kokie filmai labiausiai patiko festivalio „Baltijos banga” žiūrovams

Paaiškėjo, kokie filmai labiausiai patiko festivalio „Baltijos banga” žiūrovams
Ketvirtadienį baigėsi tradicinis, jau 11–as tarptautinis festivalis Neringoje „Baltijos banga“, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino sklaidai.

Jau antrą vasarą šio festivalio žiūrovai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius filmus. Šįmet daugiausia balsų surinko ir Neringos savivaldybės įsteigtą „Vėtrungės“ apdovanojimą pelnė režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“. Režisierės dėmesio centre – apžvalgos aikštelė Juodkrantės kormoranų perimvietėje, į kurią žmonės plūsta stebėti mirusį mišką. O juos stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Filmo premjera įvyko Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje, autorė apdovanota „First Feature Swatch Art Peace Hotel Award“; tarptautinime „Zinebi“ filmų festivalyje Ispanijoje filmas pelnė didįjį prizą už ilgametražį debiutą. „Rūgštus miškas“ rodytas tarptautiniuose kino festivaliuose Italijoje, Islandijoje, Graikijoje, Čekijoje, Latvijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Estijoje įvairiose JAV valstijose, Australijoje ir kt.
Kadras iš Rugilės Brazdžiukaitės filmo „Rūgštus miškas“
Du Kinematografininkų sąjungos diplomai ir prizai atiteks taip pat daug žiūrovų balsų surinkusiems filmams – vaidybiniam režisierės Marijos Kavtaradzės filmui „Išgyventi vasarą“ ir rugsėjo 13 d. kelionę kino teatruose pradėsiančiam naujam dokumentiniam režisierės Aistės Žegulytės filmui „Animus animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“.

Apdovanojimai režisierėms bus įteikti Vilniuje, Kinematografininkų sąjungos Kino klubo atidarymo metu, rugsėjo viduryje, prasidedant filmų ciklui „Baltijos bangos atgarsiai“. Ciklą pradės daug susidomėjimo ir komplimentų šiųmetiniame festivalyje sulaukusi poetinės dokumentikos klasikos programa „Mažieji šedevrai“.

Festivalyje „Baltijos banga“ rugpjūčio 25 -29 d. buvo parodyti 26 įvairios trukmės vaidybiniai ir dokumentiniai filmai iš trijų Baltijos valstybių; įvyko dviejų trumpametražių filmų premjeros – Elenos Kairytės dokumentinio filmo ‚Mudu abudu“ ir Gabrielės Urbonaitės vaidybinio „Paskutinis skambutis“.
Dešimtmetį festivalis vyko Nidoje, o šįmet dėl „Agilos“ centro pastato uždarymo pirmą kartą surengtas Juodkrantėje, pora seansų įvyko Nidoje, Bendruomenės namuose.

„Mūsų festivalis kamerinis, tad Juodkrantės aplinka jam labai tiko. Džiaugiamės, kad čia buvome gerai sutikti, su festivalio svečiais iš Latvijos, Estijos galėjome dalintis informacija apie naujus projektus, įspūdžiais apie bendrus kūrybinius darbus, kurių vis daugėja. Ateityje stengsimės pratęsti „Baltijos bangos“ festivalio tradicijas ir Nidoje, ir Juodkrantėje“, - sako Lietuvos kinematografininkų sąjungos direktorė, prodiuserė Ieva Norvilienė.
Lietuvos kinematografininkų sąjungos direktorė Ieva Norvilienė, Džojos Barysaitės nuotrauka.
Festivalio organizatoriai – Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Nidos Turizmo ir informacijos centras „Agila“; pagrindiniai festivalio rėmėjai - Lietuvos kino centras, Lietuvos kultūros taryba, AVAKA, Neringos savivaldybė, Liudviko Rėzos kultūros centras, „Švyturys“, „Rokiškio sūris“, Juodkrantės poilsio namai „Ąžuolynas“.

Festivalio organizatorius:

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras

Organizacijos veiklą finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Festivalį finansuoja:

Neringos savivaldybė
Lietuvos kino centras (LKC)
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija

Festivalio
kino platforma:

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)

Partneriai:

Neringos meno mokykla
Skonis ir kvapas
Rokiškio sūris
Vasaros knygynas
Žurnalas Kinas
Lietuvių filmų centras
Viešbutis-restoranas
Švyturys nealkoholinis
Bilietai.lt

Please publish modules in offcanvas position.