Naujienos

 • Asmeninę patirtį į kino ekraną perkėlusi režisierė Ramunė Rakauskaitė: „Siuntiniai iš Amerikos buvo geriau nei Kalėdų dovanos“

  Kažin, ar toks filmas išvis būtų atsiradęs, jei kino režisierė Ramunė Rakauskaitė nebūtų patyrusi, ką reiškia gyventi toli nuo gimtinės. Daugiau nei penkerius metus praleidusi JAV, Čikagoje, ji grįžo su dokumentinio filmo idėja. „Man svarbu asmeniškai prisiliesti prie temos, Amerikoje praleistas laikas leido giliau pažvelgti į antrosios emigracijos bangos nublokštus lietuvius, vadinamuosius dipukus ir jų patirtis okupuotoje tėvynėje“, – sako režisierė, sukūrusi juokingai graudų, ironišką ir stebinantį filmą „Kelionės namo“. Ramunę Rakauskaitę kalbina Laisvė Radzevičienė.

  daugiau »
 • Režisierė Elena Kairytė: norėjau sukurti novelę apie netobulai tobulą meilę

  Rugpjūčio 25–29 dienomis Juodkrantėje vyksiančiame Lietuvos kinematografininkų sąjungos 11-ame kino festivalyje „Baltijos banga“, trumpametražių filmų programoje įvyks režisierės Elenos Kairytės dokumentinio filmo „Mudu abudu“ premjera. Filmas, pasakojantis apie du menininkus, atskleidžia tai, kas režisierei šiuo metu aktualu - tikrumas, laiko kaita ir metuose slypinti patirtis.

  daugiau »
 • 8 ½ portreto: Uldis Brauns

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kino teatruose Studio Nominum pristatys naujausią režisierių Audriaus Stonio bei Kristines Briedes filmą „Laiko tiltai”, pasakojantį apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą. Vienas iš aštuonių filmo herojų – latvių režisierius Uldis Brauns.

  daugiau »
 • Režisierė Gabrielė Urbonaitė: kiekvienas filmas yra asmeniškas

  Rugpjūčio 25–29 d. vyksiančiame 11-ajame kino festivalyje „Baltijos banga“ Juodkrantėje, kurį rengia Lietuvos Kinematografininkų sąjunga, pirmąkart bus rodoma Estijos, Latvijos ir Lietuvos trumpametražių filmų programa. Tarp programos filmų - režisierės Gabrielės Urbonaitės vaidybinio filmo „Paskutinis skambutis“ nacionalinė premjera.

  daugiau »
 • 8 ½ portreto: Ivars Seleckis

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kino teatruose Studio Nominum (prodiuseriai Arūnas Matelis ir Algimantė Matelienė) pristatys naujausią režisierių Audriaus Stonio bei Kristines Briedes filmą „Laiko tiltai”, pasakojantį apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką. Vienas iš aštuonių filmo herojų – latvių režisierius Ivars Seleckis.

  daugiau »
 • 8 ½ portreto: Aivars Freimanis

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kino teatruose Studio Nominum (prodiuseriai Arūnas Matelis ir Algimantė Matelienė) pristatys naujausią režisierių Audriaus Stonio bei Kristines Briedes filmą „Laiko tiltai”, pasakojantį apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką. Vienas iš aštuonių filmo herojų – latvių režisierius Aivars Freimanis.

  daugiau »
 • 8 ½ portreto: Mark Soosaar

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys naujausias Audriaus Stonio bei Kristines Briedes filmas “Laiko tiltai”, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką. Vienas iš aštuonių filmo herojų – estų režisierius Mark Soosaar.

  daugiau »
 • 8 ½ portreto: Andres Sööt

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys naujausias Audriaus Stonio bei Kristines Briedes filmas „Laiko tiltai”, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką. Vienas iš aštuonių filmo herojų – estų režisierius Andres Sööt, išsiskiriantis savo subtiliu humoro jausmu.

  daugiau »
 • Jubiliejinę Baltijos kelio dieną kino teatruose pasirodys naujausias Audriaus Stonio filmas

  Rugpjūčio 23 diena kitaip yra žinoma kaip Baltijos kelio diena. Būtent šią dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys naujausias Audriaus Stonio bei Kristines Briedes režisuotas filmas “Laiko tiltai”, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką.

  daugiau »
 • FESTIVALĮ „BALTIJOS BANGA“ JUODKRANTĖJE PRADĖS PO PASAULĮ KELIAUJANTIS AISTĖS ŽEGULYTĖS FILMAS

  Paskutinėmis rugpjūčio dienomis Juodkrantėje vyks 11-tas kino festivalis “Baltijos banga”, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinui, prieš vienuolika metų sumanytas kaip savo ir kaimynų profesionalaus kino sklaidos regione projektas - minintis Baltijos kelią, stiprinantis ryšius tarp kaimyninių šalių kino žmonių.

  daugiau »
 • Režisierė Aistė Žegulytė: vaizdą vertinu labiau už tekstą

  Kalbėjosi Ieva Šukytė (lfc.lt)

  daugiau »
 • BALTIJOS BANGA, RUGPJŪČIO 25-29 D., JUODKRANTĖJE!

  Kasmetinis festivalis „Baltijos banga“ keliasi į Juodkrantę – rugpjūčio 25 -29 d. filmų peržiūros, susitikimai su kūrėjais, kino industrijos profesionalais šįmet vyks Juodkrantės L. Rėzos kultūros centro koncertų salėje (L. Rėzos g. 54 C-9, įėjimas iš poilsio namų „Ąžuolynas“ vidinio kiemo).

  daugiau »
 • „Baltijos bangos” atgarsiai pasieks ir kino gerbėjus Vilniuje

  Prasmingomis patirtimis reikia dalintis, neabejoja Lietuvos kinematografininkų sąjungos kasmetinio kino festivalio Nidoje rengėjai. “Baltijos bangos” atgarsiai” - taip vadinasi ciklas filmų, kurie nuo rugsėjo 13 d. septynis ketvirtadienius bus rodomi bendruomenei ir kino žmonėms sąjungoje nuolat veikiančiame “Kino klu-be”.

  daugiau »
 • Festivalio “Baltijos Banga” žiūrovų prizas atiteko filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”

  Nidoje vykstančio kino festivalio “Baltijos Banga” paskutinę dieną įteiktas žiūrovų simpatijų – Vėtrungės prizas. Apdovanojimas atiteko naujausiam Arūno Matelio filmui “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”.

  daugiau »
 • Režisierė Inesa Kurklietytė: žmogus yra paslapčių skrynia

  Rytoj Nidos gyventojai ir svečiai susipažins su režisierės Inesos Kurklietytės naujausio filmo „Pi-plytės gražuolės“ personažėmis. Keturių nelengvo likimo seserų mintys, dainos ir nutylėjimai rugpjūčio 29 d. uždarys 10-ąjį kino festivalį „Baltijos banga“, skirtą Lietuvos, Latvijos, Estijos šiuo-laikinio kino apžvalgai. Pirmąkart šiame festivalyje buvo surengtos kelios lietuviškų filmų premjeros, tarp jų - ir šio I. Kurklietytės trumpametražio filmo. Paprašėme papasakoti režisierės filmo atsiradimo istoriją.

  daugiau »
 • Nidoje renkasi kino kūrėjai - pristatys filmus, dalinsis tinklaveikos patirtimis, sklaidos perspektyvomis

  Šiandien Nidoje prasideda kasmetinis festivalis „Baltijos banga“, kuris į pamarį žada su-traukti kaip niekad daug filmų ir kino kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. 10-tą kartą vykstančio festivalio industrijos renginiuose šįmet ypač daug dėmesio bus skiriama šalių bendradarbiavimui, jau sukurtų fimų sklaidai ir turiniui.

  daugiau »
 • Kino režisierė Agnė Marcinkevičiūtė - apie tapytoją Nomedą Saukienę: “tik iš žmogaus tas švytėjimas”

  Naujo dokumentinio režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėji-mas“ herojai - garsių menininkų Saukų šeima, o filmo epicentras - tapytoja Nomeda Saukienė. Netrukus menininkės kino portretą žiūrovai galės pamatyti kino festi-valyje “Baltijos banga”, Nidoje. Nomeda Saukienė tapo paveikslus, rūpinasis vaikais ir anūkais, su vyru Šarūnu renka obuolius sode, su mama diskutuoja apie tikėjimą, rengiasi parodai…

  daugiau »
 • Fotografo Gintauto Beržinsko parodoje „Giro d'Italia: Pergalės anatomija” - kruvini, purvini, laimingi herojai

  Fotografas Gintautas Beržinskas likimo dovana ir svajonės išsipildymu vadina galimybę kartu su režisieriaus Arūno Matelio kūrybine komanda tapti „Giro d’Italia” dalimi, dalyvauti ir fotografuoti beveik 3 500 km per visą Italiją vykstančias dviračių lenktynes.

  daugiau »
 • Interaktyvių projektų kūrėjas Andrius Lekavičius: žiūrovui įdomiau, kai jis pats gali valdyti pasakojimą

  „Pasakojimo formos pasirinkimas didžia dalimi priklauso nuo to, kuo pilniau ji atskleis idėją žiūrovams,“ – sako video projektų menininkas Andrius Lekavičius, save pristatantis istorijų pasakotoju. 2012-aisiais jis dalyvavo Cross Media ZEN konferencijoje, kur ir susipažino su Cross ir Trans media galimybėmis netradiciniais būdais pasakoti istorijas.

  daugiau »
 • Režisierė Giedrė Beinoriūtė: „Mes visi susaistyti atsakomybės ryšiais“

  „Susitikimai su žiūrovais padeda sužinoti, apie ką tavo filmas“, – sako režisierė Giedrė Beinoriūtė. Jos naujas pilnametražis vaidybinis filmas „Kvėpavimas į marmurą“ pradėjo savo tarptautines keliones liepos mėnesį Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje, o Lietuvoje vieni pirmųjų filmą pamatys Nidoje vykstančio festivalio „Baltijos banga“ publika. Festivalio atidarymo vakare jį žiūrovams pristatys režisierė Giedrė Beinoriūtė ir prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

  daugiau »
 • „100 metų kartu“ režisierė Edita Kabaraitė: šimtamečiams filmas – dar vienas nuotykis

  Pristatydama vieną labiausiai žiūrovų pamėgtų šiųmetinių dokumentinių filmų „100 metų kartu“ režisierė Edita Kabaraitė sako: „Tai filmas apie mus visus. Apie Lietuvą ir, svarbiausia, vidinį žmogaus pasaulį, apie tai, koks jis įvairus. Šiame filme kuo plačiau siekiau žvelgti į žmones, su-kaupusius šimto metų patirtį.

  daugiau »
 • Artėja „Baltijos banga“: nauji lietuviški filmai, pažintys su kaimynų kūryba, kiną lydinti paroda

  Nidos žiūrovai vieni pirmųjų turės galimybę pamatyti ir įvertinti naują režisierės Giedrės Beinoriūtės vaidybinį filmą „Kvėpavimas į marmurą“. Juo prasidės kino festivalis „Baltijos banga“, kuris su pajūrio žiūrovais kasmet dalijasi Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino naujienomis, aktualizuoja savojo ir kaimynų kino panoramą, rengia kino kūrėjų susitikimus su žiūrovais.

  daugiau »
 • Režisierius Arūnas Matelis: „Baltijos bangos“ Neringoje ir šįmet neišvengsime

  „Jubiliejinės, 10-osios „Baltijos bangos“ neišvengsime, ji atsiris į Nidą, kaip kasmet, vasaros pabaigoje. Ir pakvies visus, kas nespėjo geriausių mūsų režisierių filmų pamatyti didmiesčiuose, pažiūrėti juos vakarais „Agiloje“. Pats ne kartą lankiausi šiame festivalyje, pristačiau filmus ir įsitikinau, kad žiūrovų peržiūrose vis daugėja,“ - sako dokumentinio kino režisierius, prodiuseris, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Arūnas Matelis.

  daugiau »
 • Nidoje jau devintą kartą vyks tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

  Festivalis, kurio pagrindinės dalyvės – trys Baltijos „sesės“ Lietuva, Latvija ir Estija, tradiciškai prasidės rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio dieną. Simboliška, kad festivalio atidarymui parinktas režisieriaus Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Senekos diena“. „Šiame filme pirmą kartą per Nepriklausomybės metus paliečiama Baltijos kelio tema ir net atkuriami Baltijos kelio epizodai, be to, kino juostą kūrė Lietuva, Latvija ir Estija“, – sako „Baltijos bangos“ vadovas, žymus lietuvių kino režisierius Gytis Lukšas.

  daugiau »
 • Tradicinė animacijos mokykla Nidoje šiemet kviečia vaikus kurti netradicinį animacinį filmą

  Animacijos mokyklėlės skelbimas Animaciniai herojai susirinks į pasaulinį Nidai skirtų dainų konkursą. Animacinės žvaigždės atliks visų mėgstamais šlageriais tapusias dainas apie Nidą.

  daugiau »

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Bilietus platina
© Baltijos banga 2014-2019