08.24 22.00 / STEBUKLAS / LT

1992 m., Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu Kadilaku į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis Bernardas. Ir pažada: kentėti liko nedaug – jis išgelbės fermą nuo bankroto ir netrukus Biednių gyventojai gyvens kaip Amerikoje. Ar Bernardas padės Irenai išgelbėti kiaules? O gal pats pakiš jiems kiaulę? Ši tragikomiška istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų. 

2017 / Lietuva, Bulgarija, Lenkija / 91 min. / tragikomedija
Režisierė ir scenarijaus autorė Eglė Vertelytė
Operatorius Emil Christov
Dailininkas Ramūnas Rastauskas
Kompozitorius Krzystof A. Janczak
Prodiuseris Lukas Trimonis
Vaidina: Eglė Mikulionytė, Vyto Ruginis, Andrius Bialobžeskis, Daniel Olbrychski, Valerijus Jevsejevas, Vera Stasenia, Valentinas Krulikovskis, Jelena Kirejeva, Sonata Visockaitė, Gabija Jaraminaitė ir kt.
Dialogai lietuvių k., subtitrai anglų k.

Pristato režisierė Eglė Vertelytė

Filmo pasaulinė premjera įvyko Tarptautiniame Toronto kino festivalyje; filmas apdovanotas 4 nacionalinio kino prizais „Sidabrinė gervė“ 2018 m. – pelnė geriausio metų filmo apdovanojimą, geriausia moters vaidmens atlikėja pripažinta aktorė Eglė Mikulionytė, geriausios režisierės ir geriausios scenaristės prizai atiteko Eglei Vertelytei, filmo dailininkas Ramūnas Rastauskas buvo nominuotas geriausios metų profesinės meistrystės kategorijoje.

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014-2018