08.24 18.00 / NUPUČIAMA SIENA / LT

Interaktyvus dokumentinis filmas vaizduoja padalintą gyvenimą Kuršių nerijoje, kai subyrėjus Sovietų Sąjungai pusiasalio viduryje atsirado siena, skirianti Lietuvą ir Rusijos Federacijai priskirtą Kaliningradą. Kuršių nerija – 98 kilometrus nusidriekęs smėlio pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Pietuose lietuviškoji nerijos dalis ribojasi su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi (buvęs vok. Königsberg, liet. Karaliaučius).

Interaktyvaus, internetinei erdvei skirto filmo centre – aštuoni herojai, po keturis personažus kiekvienoje pusėje – Kuršių nerijoje ir Kaliningrado srityje.

„Mane visada žavėjo beveik izoliuotas Kuršių nerijos vietinių gyvenimas. Atrodo, kad jie skiriasi nuo „žemyninės“ Lietuvos gyventojų, kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų trijų milijonų šalyje. Leistis į šio filmo kelionę, ieškoti Kuršių nerijos tautų skirtybių, sąlygotų istorijos ir sovietų režimo, man atrodo be galo prasminga. Tik suvokdami skirtybes, jas pažindami ir priimdami, galime gyventi kartu. Šiandieniniame geopolitiniame kontekste ši meninėmis priemonėmis išreikšta mintis atrodo ypač prasminga.“ (Projekto autorius Andrius Lekavičius)

Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

2018 / Lietuva / interaktyvaus dokumentinio filmo - projekto pristatymas, 60 min.

Režisierius Andrius Lekavičius

Prodiuserė Laura Almantaitė

Operatorius Adomas Jablonskis

Garsas Iveta Macevičiūtė, Ignas Lungevičius

Kompozitorius Tomas Narkevičius Fingalick

Dialogai lietuvių k., subtitrai anglų k.

 

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014-2018