„Baltijos banga“ atsirito jau aštuntą kartą

Rugpjūčio 23-iąją, legendinio Baltijos kelio dieną, Nidoje atidarytas 8-asis tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“. Anot festivalio sumanytojo ir vadovo Gyčio Lukšo, ištikima trijų Baltijos valstybių draugystė, prasidėjusi prieš 27 metus Baltijos kelyje, tęsiasi, tarsi ir vėl laikytumės už rankų, tik dabar – kultūros ir kino srityse.

Atidarymo vakarą susirinkusiuosius sveikino Latvijos Respublikos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis, perdavęs Latvijos Ministro pirmininko Mario Kučinsko sveikinimo žodį, taip pat Estijos kinematografininkų sąjungos vykdomojo komiteto narys Jaanis Valkas, perskaitęs ištikimos festivalio bičiulės prodiuserės Erikos Laansalu sveikinimo laišką. Iš ekrano skambėjo Lietuvos ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimo įrašas. Kalbėjusieji pabrėžė, kad festivalis reikšmingas trijų Baltijos valstybių kultūrų plėtotei ir bendradarbiavimui, tai esą puiki proga pasidalinti kultūrine ir kinematografine patirtimi. Festivalio globėjas Neringos meras Darius Jasaitis pasidžiaugė, kad „Baltijos banga“ - reikšmingas kultūrinis įvykis, garsinantis Nidos vardą ir neabejotinai įeisiantis į istoriją.

Festivalis atidarytas dviem filmais: 2015 metų dokumentine Estijos režisieriaus Vladimiro Loginovo juosta „Skruzdėlynas“ ir labiau užsienyje, nei Lietuvoje pripažinto režisieriaus Šarūno Barto vaidybiniu filmu „Ramybė mūsų sapnuose“ (2015). Prieš pat atidarymą festivalio žiūrovus džiazo dvasia „apšildė“ pianistas Artūras Anusauskas ir džiazo vokalistė Marija Grabštaitė.

Atidarymo dieną taip pat startavo vaikų ir tėvelių pamėgta animacijos mokyklėlė.
Iš viso per aštuonias festivalio dienas ištikimiausi žiūrovai išvys po 6 estų ir lietuvių, 4 pilno metražo ir 4 trumpo metražo latvių kino kūrėjų juostas, taip pat du Lenkijos filmus ir du aktualiosios dokumentikos filmus, sukurtus Vokietijos televizijos ir radijo kanalo „Deutsche Welle“,dalyvaujančius svečių teisėmis.

Džojos Barysaitės nuotraukose – akimirkos iš festivalio atidarymo.
Nuotraukose:
1. Neringos meras Darius Jasaitis ir Gytis Lukšas
2. Pianistas Artūras Anusauskas ir džiazo vokalistė Marija Grabštaitė
3. Montažo režisierė Liga Pipare, Latvijos Respublikos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis ir Gytis Lukšas
4.. Estijos kinematografininkų sąjungos vykdomojo komiteto narys Jaanis Valkas ir Gytis Lukšas

Parengė Rasa Šimkutė
Festivalio „Baltijos banga“ atstovė spaudai

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014