„Baltijos bangoje“ - aktualioji „Deutsche Welle“ dokumentika

„Baltijos bangos“ vadovo kino režisieriaus Gyčio Lukšo kvietimu jau antrą kartą festivalyje lankosi svečiai iš žymaus pasaulyje transliuotojo Vokietijos televizijos ir radijo kompanijos „Deutche Welle“. Pernai sužavėti unikalaus šio gamtos kampelio grožio ir pakerėti jaukios festivalio atmosferos bei kruopščiai atrinktų filmų, šiemet „Deutche Welle“ atstovai į Nidą atvyksta kaip oficialūs festivalio dalyviai. Rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, kino gerbėjai turės progos išvysti dvi vokiečių aktualiosios dokumentikos juostas.

Apie pristatomus filmus pasakoja televizijos kanalo „Deutche Welle“ atstovas Dmitry Khaykin: „Vokietijos televizijos kompanija „Deutche Welle“ festivalio „Baltijos banga“ žiūrovams pasididžiuodama pristato du – 2016 metų dokumentinius filmus: „Kelias į laisvę“ („My escape“) ir „Maištininkai: sukilę prieš sistemą“ („Whistleblower – Alone Against the System“). Abi šios juostos turi stiprų socialinį užtaisą. Šie filmai paliečia tokias šiuolaikinio gyvenimo problemas, kurias būtų galima įvardinti kaip amžinas ir bendražmogiškas. Ar įmanoma jėgą įveikti žodžiu, jei už to žodžio slypi tiesa? Dėl ko kyla vienišiaus ir sistemos konfliktas? Ir ką šiuolaikiniame pasaulyje reiškia atjauta?

„Deutche Welle“ kelia sau užduotį – papasakoti pasauliui apie Vokietiją kaip apie Europos dalį, kad sužinotume, kaip čia sprendžiamos globalinės problemos, ir kas iš tiesų čia vyksta. Todėl „Deutche Welle“ dokumentalistai rodo sudėtingas visuomenines ir politines kolizijas, su kuriomis susiduria šiuolaikiniai europiečiai, jų reakcijas ir elgesį. Atstovaudami naujausiai vokiečių kino publicistikai, šių filmų kūrėjai apie minėtus konfliktus pasakoja maksimaliai neutraliai, palikdami erdvės pačiam žiūrovui savarankiškai tai apmąstyti. Vienareikšmiškų atsakymų šiuose filmuose tikrai nerasime. Labai džiaugsimės, jeigu mūsų dokumentinių filmų peržiūrų metu žiūrovams kils klausimų ir apmąstymų bei noras juos aptarti.“

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014