LIETUVA / JAUSMAI

Per 1997 metų žiūrovų ir kritikų apklausą „Jausmai“ buvo Lietuvoje pripažinti geriausiu lietuvių filmu. Išskyrus Lietuvą, filmas buvo uždraustas rodyti visoje Sovietų Sąjungoje. Šiam filmui, pasakojančiam žvejo Kasparo jausmų dramą, būdingas ryškus nacionalinis koloritas. Meilės, ištikimybės, pareigos, sudėtingų vidinių išgyvenimų tema plėtojama pirmųjų pokario metų fone. Pasakojimas apie intymius tarpusavio santykius pereina kone į epinį paveikslą apie laiką, apie jo poveikį žmonėms.
Filmo kopiją iš Rusijos Federacijos valstybinio kino fondo „Gosfilmofond“ įsigijo ir restauravimo bei skaitmeninimo darbus užsakė Lietuvos kino centras. Filmo vaizdo restauravimą atliko „Fixa Film Studio“ (Lenkija), garso restauravimą – „Dubi Films Studio“ (Lenkija), skaitmeninimo darbus atliko Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Filmui parengti subtitrai anglų ir prancūzų kalbomis, o visų filmų kopijose skamba originali fonograma lietuvių kalba.

1968 / Lietuva / drama / 90 min. / restauruota, suskaitmeninta kopija
Scenarijus autorius: Vytautas Žalakevičius
Režisieriai: Almantas Grikevičius, Algirdas Dausa
Operatorius: Jonas Tomaševičius
Muzika Vytautas Barkauskas
Dailininkai: Jeronimas Čiuplys, Vytautas Žilius
Gamyba: Lietuvos kino studija
Vaidina: Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis, Regina Paliukaitytė, Eugenija Bajorytė, Bronius Babkauskas, Laimonas Noreika, Algimantas Masiulis, Gediminas Karka, Vytautas Paukštė, Kazimieras Valaitis, Gediminas Girdvainis ir kt.
Dialogai: lietuvių k., subtitrai: anglų k.

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014