Kino festivalio „Baltijos banga“ tiltas vėl sujungs Baltijos kaimynes

Baltijos kelio dieną, rugpjūčio 23-iąją, Nidos „Agilos“ kino teatro duris jau septintą kartą atvers trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – kinematografininkų sąjungų rengiamas tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“. Visą savaitę truksiančiame kino renginyje Nidos gyventojai ir svečiai turės galimybę išvysti kruopščiai parinktą 19-os filmų programą, atspindinčią tai, kuo ir kaip gyvena dabartinis Baltijos regiono kinas, kas naujo lietuvių, latvių ir estų, vokiečių ir suomių kinematografe. 

Paskutinę vasaros savaitę į Nidą tradiciškai suvažiuos kino kūrėjai iš trijų Baltijos šalių ir iš kai kurių Baltijos kaimynių. „Tai kasmetinis draugų susitikimas, apsikeitimas geromis naujienomis, pasilaikymas už rankų“, – sako festivalio vadovas ir įkūrėjas Gytis Lukšas, ne kartą pabrėžęs, kad rugpjūčio 23-ioji pasirinkta neatsitiktinai. Aktyviai palaikomas ir remiamas Neringos miesto savivaldybės, nuo pat įsikūrimo festivalis tęsia ir puoselėja prieš 26-erius metus nusidriekusio Baltijos kelio idėją, pasitelkdamas kino meną.

Per septynerius metus festivalis sukūrė savo tradicijas, išsiugdė jaunųjų piešėjų-animatorių ir nuolatinių žiūrovų būrį. Kasmet festivalio metu sukuriamas animacinis filmas, kurio premjera įvyksta didžiajame ekrane. Šiemet mažųjų dailininkų būrys šurmuliuos Neringos atviroje jaunimo erdvėje – Jaunimo lofte. Prieš kiekvieną festivalio kino seansą vyks žiūrovų pamėgti susitikimai su filmo kūrėjais ar kūrybinės grupės nariais, mokančiais suintriguoti, atskleisti įdomių filmo detalių, kurios paprastai lieka anapus ekrano.

Šiemet bus pristatytos septynios per pastaruosius kelerius metus nufilmuotos dokumentinės juostos, vienuolika vaidybinių istorijų, viena baltų sakmės motyvais sukurta pilno metražo animacinė pasaka, kurios režisieriai – lietuvis ir latvis. Baltijos šalių bendroji kino gamyba buvo pasirinkta ir pagrindine kino profesionalų seminaro-diskusijos tema.
Goethe‘s instituto Lietuvoje dėka šių metų festivalyje bus parodyti du šiuo metu garsaus vokiečių režisieriaus Christiano Petzoldo vaidybiniai filmai. Renginyje svečiuosis ir vokiečių televizijos „Deutsche Welle“ Rytų Europos padalinio vadovas. Nuolatinė festivalio bičiulė Suomijos ambasada pristatys jauno suomių režisieriaus Domes Karukoski juostą „Liūto širdis“ aktualia šiuolaikine tematika. Bus ir siurprizų, ir muzikos garsų, ir vakarinio šurmulio.

Kino šventę Nidoje organizatoriams padeda sukurti renginio šeimininkai ir nuolatiniai partneriai Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kartu su Neringos savivaldybe, pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių asociacija AVAKA.

Visos kino peržiūros vyks Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4). Kaip visada laukiami visi ir be jokio bilieto. Festivalis svetingas ir užsieniečiams – visi rodomi filmai turės angliškus ir lietuviškus subtitrus, o kino kūrėjų pokalbiai bus verčiami į lietuvių ir anglų kalbas.

 

Organizatoriai

Partneriai

Rėmėjai


Informaciniai rėmėjai

Festivalio kavinės

Festivalio viešbučiai


© Baltijos banga 2014